ModX - System zarządzania treścią

MODX to nowoczesny system CMS oraz framework do budowy aplikacji zarządzania treścią stron internetowych. Jest bardzo elastyczny, wspiera najnowsze trendy w technologiach budowania stron www oraz posiada mechanizmy SEO, dzięki czemu ułatwia pozycjonowanie serwisu.

wprowadzenie

MODX jest dostępny na licencji open source - czyli jest dostępny bezpłatnie. Oznacza to również, że jest stale rozwijany i ulepszany przez społeczność programistów z całego świata. Wybierając system otwarty nie uzależniasz się od jednej firmy-dostawcy, ale masz wolność wyboru. W każdej chwili możesz skorzystać z usług innej firmy będącej developerem MODX. Zarządzanie treścią

MODX to w pierwszej kolejności system do zarządzania treścią strony internetowej. Umożliwia on osobom, które nie posiadają wiedzy ściśle informatycznej łatwą aktualizację treści: tekstów, plików, zdjęć na swojej stronie internetowej. MODX ma wbudowany edytor wizualny oraz funkcję ładowania zdjęć i plików na stronę bezpośrednio z dysku komputera. Panel administracji systemu jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Większość operacji związanych z edycją treści wykonuje się na drzewku dokumentów.

MODx to nie tylko zwykły CMS ale również platforma do tworzenia bardziej rozbudowanych aplikacji internetowych. Dodatkowe funkcje można dołączać z poziomu samego panelu administracji - w postaci tzw. snippetów, które są zwykłymi fragmentami kodu PHP. Dzięki dokumentacji API można rozszerzać MODX w praktycznie nieograniczony sposób. CMS 2.0

MODX jest nowoczesnym systemem, co oznacza, że odpowiada na aktualne potrzeby i trendy w tworzeniu witryn www. Aktywnie wspiera i korzysta z technologii AJAX, zwraca dużą uwagę na standardy sieciowe. Jego mocną stroną jest świetna obsługa przyjaznych linków SEO, co oznacza, że zbudowane w oparciu o niego strony będą dobrze współpracować z wyszukiwarkami internetowymi. MODX generuje czysty kod HTML - bez żadnych zbędnych znaczników, co pozwala Ci tworzyć strony wyglądające i działające dokładnie tak jak potrzebujesz.

Najpopularniejsze CMS-y na świecie

podsumowanie

Dlaczego musisz posiadać system zarządzania treścią?

System zarządzania treścią oferuje wiele korzyści, których wpływ jest odczuwalny daleko poza Twoim zespołem, zajmującym się obsługą strony internetowej. Pozwala na sprawną komunikację z klientami oraz lepszą wymianę informacji. To zwiększa satysfakcję Twoich klientów. Posiadając system zarządzania treścią możesz zwiększyć satysfakcję swoich klientów. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, treści, które chcesz promować, są dostępne w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, co znacząco wpływa na realizację Twoich celów biznesowych.

autor: Danuta Leszczyńska