strony www

strona WWW (ang. web page)

Strony internetowe, bądź strony www to nic innego jak dokumenty HTML, które możemy przeglądać w globalnej sieci. Są one udostępnione za pomocą serwerów, zlokalizowanych fizycznie w różnych częściach świata. Do poprawnego przeglądania strony www niezbędne jest posiadanie przeglądarki internetowej takiej jak np. Firefox czy Chrome.

Obecnie projektowane strony internetowe są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i opatrzone wieloma obiektami multimedialnymi czy aplikacjami internetowymi. Do kompleksowej i prostej obsługi i zarządzania treściami na stronie www potrzebny jest dobry system CMS. Aplikacja tego typu pozwala na wygodną zmianę treści również przez osoby, które nie są zbyt biegłe w obsłudze komputera czy globalnej sieci internetowej.

Dlaczego warto posiadać stronę www?

Strona internetowa to podstawowy element komunikacji marketingowej w sieci. Posiadanie własnego serwisu internetowego jest nie tylko bardzo modne, ale wręcz niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Coraz więcej dziedzin życia przenosi się do świata wirtualnego. Dostęp do sieci internetowej staje się powszechny, a ponadto coraz więcej ludzi posiada sprzęt zdolny do przeglądania internetu. Do odwiedzania stron internetowych niedawno potrzebny był komputer. Dzisiaj z sieci korzystać możemy za pomocą smartfona, telewizora, nawigacji GPS czy nawet PlayStation 3. Ponadto coraz więcej informacji czerpiemy z sieci. Jeszcze kilka lat temu szukając punktów usługowych większość z nas otwierało książki telefoniczne czy różnorodne panoramy firm. Dzisiaj korzysta się z wyszukiwarek takich jak Google. Kierują one na strony internetowe przedsiębiorstw, na których znaleźć się może opis oferty, kontakt czy sklep internetowy.

Strona internetowa jest podstawowym narzędziem budującym wizerunek firmy. Przedsiębiorstwa pozbawione tego elementu marketingu nie istnieją w sieci, a to oznacza wymierne straty na rzecz konkurentów posiadających strony internetowe. Dobrze wykonana strona www to źródło znacznych przychodów, zwłaszcza w połączeniu z efektywnym pozycjonowaniem.

korzyści posiadania www

Tudno nie przeceniać korzyści płynących z posiadania strony internetowej.

Redukcja kosztów promocji

Internet to najtańsze narzędzie reklamy, mające tak duży zasięg.

łatwość w dostępie do oferty firmy 24/7

Firma wraz z oferta dostępna non-stop dla potęcjalnych klientów.

Nieograniczona ilość i jakość informacji

na stronie www zależy ona wyłącznie od jej właściciela i nie wiąże się z żadnymi ograniczeniam.

Interaktywny sposób przedstawienia oferty

możliwość wzbogacenia o atrakcyjną grafikę, ruchome elementy itd. czyli czynniki nieosiągalne w pozostałych formach przekazu.

globalny zasięg

pozwalający docierać do odbiorców z całego świata.

Budowanie wizerunku firmy

strona jest dobrym i efektywnym miejscem do budowania wizerunku firmy, informowania o promocjach czy kontaktów z klientem.

Dziś

Informatyzacja i obecne trendy zmuszają wręcz do posiadania własnej, unikalnej strony www.

Niemniej wielu przedsiębiorców nie docenia skuteczności marketingowej i potencjalnych korzyści płynących z dobrze wykonanego serwisu internetowego.

autor: Danuta Leszczyńska